YGS-LYS GRUPLARI İÇİN HIZLI OKUMA

Ülkemiz bir sınav ülkesi. YGS ve LYS çocuklarımızın geleceğini belirleyen iki önemli aşama olarak karşımıza çıkıyor. Bu sınavlardaki başarıyı etkileyen pek çok faktör bulunuyor.
YGS VE LYS’DE ZAMAN PROBLEMİ
YGS ve LYS deneyimi geçirmiş öğrencilerin en büyük sıkıntısı “zaman” oluyor. Çoğu öğrenci sınavdan çıkar çıkmaz şu itirafta bulunuyor. “ Sorular kolaydı ama yetiştiremedim”. Zaman şikâyet konusu oluyor.
Evet, bu” yetiştiremedim” itirafının arkasına öğrencilerin anlayarak okuyamadığı gerçeği bulunuyor.
Üniversiteye girişte en önemli basamak olan YGS ve LYS sınavlarında çıkan sözcük sayısı her sene artmaktadır. Hızlı okuma eğitimi  ile sınavlarda artan sözcük sayısı sizin kâbusunuz olmayacak. Hızlı okuma eğitimi size YGS ve LYS gibi sınavlarda ekstra süre kazandıracak.
Özellikle Edebiyat, Felsefe, Tarih grubu soruları uzun uzun paragraflardan oluşturmaktadır. Artan soru sayısı ve basit olmaktan çıkan içerikleri kavrayarak hızlı okuma sizin rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlayacaktır.
Bir sınavda zaman başarı dışındaki en önemli etkendir. Ünlü yazar Balcaz’ın bir sözü bir bu anlamda rehber olmalıdır.
O söz şudur: “Zamanı öldürmek en pahalı harcamadır.”
Gerçekten etkin bir hızlı okuma eğitimi aldıysanız bunu karşılığını YGS ve LYS’DE göreceksiniz.
HIZLI OKUMA EĞİTİMİNİN YGS VE LYS’YE ETKİLERİ
YGS ve LYS’ de Türkçe-Edebiyat, Sosyal Bilimler ve Felsefe sınavlarında çıkan soruların ortalama kelime sayısı 11.300 dür. Bu sayı her sene giderek artmaktadır. 1990’LI yıllarda bu sayı çok daha düşüktü. Artık zaman en büyük rakibimiz.
*Etkin Hızlı Okuma Eğitimi ile soru başına en az 8 saniye kazanacaksınız Bu da bir soruyu en az 2 kere okumak demektir.
*Etkin bir hızlı okuma eğitimi ile eğitim ile paragraf sorularını anlayarak en az iki kat daha hızlı okuyabilirsiniz. Paragraf soruları söz konusu olunca aklımıza sadece Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı dersleri gelmesin. Felsefe, Tarih, Sosyoloji hatta Coğrafya dersleri için de uzun paragraflar karşımıza çıkıyor.
*Hızlı Okuma Eğitimi ile birlikte YGS ve LYS için zaman problemi ortadan kalkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir