Okudukça Hafızanız Açılsın İstemez Misiniz?

Okudukça Hafızanız Açılsın İstemez Misiniz?

Dünya üzerindeki en başarılı insanlara baktığınızda aslında bu başarılarının altında yatan en büyük gerçeğin okumak olduğunu görebilirsiniz. Kendini geliştiren ve sürekli olarak okuma eyleminden vazgeçmeyen bu insanların başarısı aslında sizin de gerçekleştirebileceğiniz birkaç adımdan oluşuyor. Başarılı olan çoğu insan çevresinden ve dünyadan daha fazla bilgi alabilmek için okuma eyleminde bulunuyor. Okumayan insanlara oranla daha bilgili ve beyni daha hızlı çalışan bu insanlar üretime daha açık oluyor ve başarı da kaçınılmaz olarak bu insanları buluyor. Sizde bu insanlardan biri olmak istiyorsanız hızlı okuma egzersizleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Gününüzün büyük bir kısmını sadece bir kitabı bitirmek ve ya birkaç makaleyi okuyarak geçirmek için harcıyorsanız buna gerek yok. Sadece birkaç dakika içerisinde bütün bir kitabı ve birkaç sayfadan oluşan makaleleri hızlı bir şekilde okuyabilir ve gündelik diğer işlerinize dönüş yapabilirsiniz. Hafıza geliştirme programları ve hızlı okuma teknikleri konusunda uzman olan adresimiz kısa sürede bütün bir kitabı anlayarak okumanıza yardımcı olacak bütün çalışmaları size sunmaktadır. Bu programlar ile akademik alanda ilerleyebilir ya da gün içerisinde hobiniz haline gelen kitap okuma alışkanlığınızı bir eğlence haline dönüştürebilirsiniz.

Okudukça Değişir Dünya!

Dünyada olup bitenler hakkında fikir sahibi olmak için mutlaka okumak ve bilgi edinmek gerekiyor. Özellikle gelişen dünya üzerinde okumamak büyük bir cahillik ve yetersizlik anlamına gelirken okuyan insanların hayatları daha güzel bir şekilde ilerleyebiliyor. Sizde gelişmiş dünya düzenine ayak uydurmak ve çağın gerisinde kalmamak adına hızlı okumaya başlayabilirsiniz. Eskiden olduğu gibi sadece kitaplarla sınırlı kalmayan dünyamızda internet aracılığı ile ya da gazeteler ve dergiler aracılığı ile yüzlerce hatta milyonlarca bilgi sunuluyor. Bu bilgilerin hepsini tek seferde elde etmek çoğu insan için imkansız görülebiliyor. Ancak hızlı okuma programı ile bunu yapabilmek sizin elinizde!
Kişisel gelişim kursları içerisinde görülen hızlı okuma programları konusunda uzman olan akademimiz başarılı insanlar için başarılı bir eğitim sunması gerektiğini düşünüyor. Kendini sürekli olarak geliştiren bir eğitim anlayışı ile sizlere en faydalı hızlı okuma ve anlama teknikleri sunan dil okulumuza gelerek gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Kaç yaşında olursanız olun, mevkiiniz ne olursa olsun öğrenmek ve okumak için uzman ekibimizden eğitim alabilirsiniz.

Hafıza Merkezinizi Geliştirmeyi Başarın!

Kitap Okuma Alışkanlığı

Okumak aslında hafıza, beyin ve gözün birlikte yaptığı bir çalışmanın ürünüdür. Bu yüzden sürekli okuyan insanlarda hafıza merkezi oldukça güçlenir ve görülen bir nesne ve ya kişi kolay kolay unutulmaz. Beyindeki bütün bölgelerin de çalışmasına katkısı olan okuma eyleminin daha hızlı bir şekilde yapılması ise beyinin ve hafızanın maksimum oranda çalışmasını sağlayacaktır. Sonuç olarak hızlı okuma ve anlama teknikleri aslında gözlerin, beyin ve hafızanın gelişimini de hızlandıracaktır. Daha zeki ve daha hızlı düşünerek olayları daha hızlı bir şekilde kavrayan zihinler, problem çözmede ve üretmede daha başarılı bir görüntü sergilerler. Sizde hem başarılı bir hayata hem de beyin ve hafıza bakımından güçlü bir duruşa sahip olmak isterseniz hızlı okuma egzersizleri ile dolu dolu hale gelen derslerimize katılabilirsiniz.

Derslerimizde Size Neler Sunuyoruz?

Okumak gözlere, beyne ve hafızaya hitap ettiğinden dolayı bu iç alanı en etkili şekilde kullanabilmek adına hızlı okuma programı geliştirerek sizlere çeşitli eğitimler hazırlıyoruz. Gözlerin etkili olduğu kısımda fotografik hafıza gelişimi için sürekli olarak gözlerinizin ve hafızanızın kullandığı etkinliklerden hazırlanmış programlar oluşturuyoruz. Gözleriniz gördüğü şeyi beyine gönderirken gördüklerinize odaklanabilmeniz için beyindeki dikkat merkezinin çalışmasını sağlıyoruz. Dikkat çalışmaları ile yoğunlaştığınız her fotoğraf hafızanızda yer ediniyor. Hafıza merkezi yeniden böyle bir resim ile karşılaştığında ise tekrar hatırlayarak fotoğrafı daha iyi anlamanıza yardımcı oluyor.
Hayatın her alanında işe yarayacak olan fotografik hafıza ve dikkat çalışmaları aslında çağımızdaki unutkanlık ve odaklanamama sorununu da ortadan kaldırıyor. Özellikle dikkat eksikliği olan kişilerde dikkatin bir yöne toplanması çoğu problemin çözülmesini de sağlıyor. Özel ve sosyal hayatta daha anlaşılır biri olmak ve unutkanlık gibi bir problem yaşamamak adına sizde sunmuş olduğumuz hızlı okuma programına katılabilirsiniz.

Profesyonel Eğitim Şart!

Hızlı okuma egzersizleri konusunda günümüzde pek çok kitap yazılıyor. Bu alanda uzman olan kişiler tarafından seminerler düzenleniyor ve kişisel gelişim kursları tarafından hızlı okuma çalışmaları düzenlenebiliyor. Hızlı okuma ile ilgili genel bilgilerin verildiği ve yöntemlerinin gösterildiği bu çalışmalar çoğu zaman yetersiz kalıyor. Hızlı okuma ve anlama teknikleri ile ilgili bilgileri edinen kişilerin büyük bir bölümü uygulama noktasında sıkıntılar yaşayarak aslında aldıkları eğitimin ne denli etkili olduğunu göremeyebiliyorlar.
Hızlı okuma programları sunan sistemimiz ise her bireyi tek başına ele alarak başlangıçtaki hali ile son hali arasındaki farkı görebilmesi adına uygulama çalışmalarına yoğunluk veriyor. Hızlı okuma testi yaparak bireylerdeki ilerlemeleri kaydeden dil kursumuz edinilen bilgilerin hayata geçirilmesi noktasında yaşanan eksikliğin giderilmesi için bireyleri dikkate alan çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar sayesinde sizlerde eğitimler sonunda 20 dakika gibi bir süre içerisinde 10-20 sayfa kitap okurken zaman içerisinde 20 dakikada bir kitabın nasıl bittiğine şahit olabiliyorsunuz.

Sözcüklere Değil Sözcük Öbeklerine Göre Okuyacaksınız!

Normalde kitap ve ya bir metin okurken sadece her kelimeyi okumaya yönelirsiniz. Ancak hızlı okuma teknikleri bir kelimeye yönelerek onu anlamaya değil sözcük öbeklerini tek seferde görerek anlama yolunu seçmektedir. Bu yöntemler ile birlikte bir sayfadaki 100 kelimeyi tek tek anlamakla uğraşmak yerine bütün bir 100 kelimeyi tek seferde anlayabilirsiniz. Bütün bunlar size bir hayal olarak görünüyorsa hızlı okuma konusunda yılların verdiği deneyim ve geleceğin sunduğu yenilikleri bünyesinde bulunduran dil okulumuza uğrayabilirsiniz.
Sosyal hayatınızın da düzene girmesi noktasında etkisini göreceğiniz hızlı okuma ve anlama teknikleri sayesinde hafızanızı etkin bir şekilde kullanabilir ve konuşmalarınızı, düşüncelerinizi de okudukça daha fazla geliştirebilirsiniz. Sizi anlamlandıracak fikirler edinebileceğiniz okuma eylemi ile sadece sosyal hayatınızda değil iş hayatınızda da büyük başarılara imza atabileceksiniz. Yarım saat sonra başlayacak bir toplantı için elinize verilen raporları okumanız ve sunmanız istendiğinde buna dünyanın en zor işi gibi bakmayacak ve kısa sürede raporları okuyarak sunabilme ayrıcalığına erişebileceksiniz.

Biz Her Zaman Buradayız!

Mesleğiniz ne olursa olsun, yaşınız kaç olursa olsun gittikçe hızlanan çağımızda yavaş yavaş okumak istemiyorsanız hafıza geliştirme ve hızlı okuma programı sunan kurslarımıza gelmelisiniz. Profesyonel anlamda eğitim alırken oldukça uygun fiyat garantisinden de yararlanabilir ve sektöründe öncü adreslerden birinde eğitim almanın ayrıcalıklarını da yaşayabilirsiniz.
Prestijli ve işini seven uzmanlar eşliğinde eğlenceli bir ders ortamı içerisinde alacağınız eğitimler sonrasında kişisel gelişiminizi destekleyecek pek çok programa dahil olabilirsiniz. Okuyan insanla daha hızlı okuyan insan arasındaki farklı yaşayarak göreceğiniz hızlı okuma programları sayesinde büyük bir bilgi birikimine sahip olacak ve büyük kitleleri etkileyecek kadar başarılı bir hayata kavuşabileceksiniz. Kendinizi daha iyi yerlerde görmek ve bilgi birikiminizi her geçen gün artırmak için acele edin.

Bu sitede yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı , ilgili markalara aittir, yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, iletilemez ve yayınlanamaz.

Bilişsel Akademi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir