Neden Hızlı Okuyamıyorsunuz?

Herkes hızlı okuyup anlamak ister. Hızlı okuma için çeşitli çalışmalar yapmak gerekiyor. Göz kasları gelişmemiş kişilerin çok hızlı okumasını beklemeyin. Göz kasları hızlı okumak için gelişmeli. Göz kaslarının gelişmesi içinde bilgisayarla ya da bilgisayar olmadan çeşitli egzersizler yapılabilir. Arkadaşlar ellerinizi iki yana doğru açın, gözleriniz karşıya bakarken parmak uçlarınızı görmeye çalışın. 150 dereceye yakın bir görme açınızın olduğunu fark edeceksiniz.hızlı okuma

Hızlı okuma için kelime hazinesinin de geniş olması gerekmekte. Okumak ömür boyu süren bir gelişmedir. Her metni aynı hızda okuma gibi bir şansınız yok. Çok sevdiğiniz bir konuyu, çok sevdiğiniz bir yazarı daha hızlı olursunuz. Düşünün avukat değilsiniz ve hızlı bir şekilde bir makale okuyacaksınız. Bilmediğiniz her terim her kelime hızınızı yavaşlatacak.

 

Anlayamam kaygısı da hızlı okumayı etkiler. Anlayamam kaygısı yaşayanlar hızlı okuyamaz. Hızlı okuma kurslarımızda öncelikle bu kaygıyı yenmek için çalışmaktayız.

İç seste hızlı okumayı olumsuz etkiler. Okuma sırasında bazıların dudakları kıpırdar, bazıları da dudaklarını kıpırdatmasa da içinden sesli okur. Kursumuza geldiğinizde okuma sırasında iç ses kesmek için hangi çalışmaları yaptığımızı göreceksiniz.

Unutmada daha iyi anlayabilmek için yavaş okuyanlar sürekli geri dönenler aman yavaş okurken dikkatiniz çabuk dağılır, farklı hayal ya da düşüncelere kapılabilirsiniz. Kesinlikle okuma sırasında geri dönüşler yapmamaya çalışın. Beyninize biraz güvenin.

Çok önemli olan bir şeyde amaçsız okuma yapıyorsanız sırf okumak için okuma yapıyorsanız bir şey anlamazsınız. Bunu da sizlere esprili bir şekilde anlatacağız. Unutturmayın!

Evet, bunlar ve bunlara benzer bir çok davranış okuma ve anlama hızınızı düşürecek. Hala yavaş okuyunca daha iyi anladığını söyleyenler var gibi. Heceleyenlerin akademik başarısına bakın!

Sizleri kursumuza bekliyoruz. Anlama ve okuma hızınızda en az %100 artış. Hemde çok kısa bir sürede…

Etika Eğitim Hızlı Okuma Kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir