HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

Araştırmalar Türk okurunun dakikada ortalama 175- 180 arası sözcük okuduğunu ortaya koymaktadır. Peki, bu yeterli bir hız mıdır? Elbette hayır! Okuma hızınızı standartların üzerine çıkarmanız için hızlı okuma eğitimi almalısınız. Tabii hızlı okuma eğitimi aldığınız kurumun da yetkinlik düzeyi, deneyimi bu hususta oldukça önemli bir noktadır.
Hızlı okuma eğitiminin amacı aynı zamanda anlayarak kavrayarak okumanın önünü açmaktır. Okuma hızınız arttıkça okuduklarınızı anlama düzeyiniz de buna paralel olarak artacaktır.
Şöyle ki hızlı okumaya motivasyonu olan bir bundan okuduklarını aşırı bir yoğunlaşma sağlayacaktır. Bu da okurun, okuduklarını anlayarak okumasını sağlayacaktır.
Özellikle sınava girecek öğrencilerin, yoğun iş temposunda hız kazanmak isteyenlerin ve daha çok kitap okumak İsteyenlerin gözdesi olan hızlı okuma eğitimleri uzman ellerde verilirse daha etkili oluyor.
Gözün beyin tarafından daha hızlı ve daha etkili yönetilmesini sağlayan hızlı okuma eğitimleri istatiksel olarak okuma kat sayısını arttırıyor. Gözün her bir kelimenin resmini tek tek değil, bloklar halinde çekmesini sağlayan hızlı okuma tekniklerini öğrenmek bisiklete binmeyi öğrenmek gibi. Zira bu yöntemi bir öğrendiğinizde bir daha unutmanız mümkün değil.
Standart bir okumada 170-180 kelime okuyan birisi hızlı okuma eğitiminden geçtikten sonra dakikada 500 kelimeyi rahatlıkla okuyabiliyor. Dakikada 500 sözcük okuyan biri de dakikada 3 sayfa kitap okuyabiliyor demektir.
HZILI OKUMA EĞİTİMİNİN AMACI NEDİR?
Hızlı okuma eğitimi, öğrencilerin bilgiye, anlayarak çok kısa bir zamanda ulaşmalarını, sınavlarda ek zaman kazandırarak daha başarılı olmalarını sağlar.
Etika Eğitim yıllardır hızlı okuma eğitimi veren kurumlar arasında Ankara’da başı çekiyor. Her kursiyer bizim için özeldir. Okumanın bir tutku olduğunun farkındayız. Hızlı okuma eğitiminin ne denli ciddi, disiplin gerektiren bir uğraş olduğunun farkındayız.
Hızlı okuma gruplarında hem eğlenceli vakit geçireceksiniz, hem de sizlerin istikbalini olumlu yönde gerçekleştirecek bir eğitim alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir