HIZLI OKUMA

Hızlı Okuma

Hızla akan bir hayat içerisinde çoğu zaman bir şeyler okumaya fırsatımız olmamaktadır ya da okumaya vakit olsa dahi okunacak miktar fazla olabilmektedir. İşte her iki durum için de hızlı okuma son derece önem kazanmaktadır. Bu sayede hem anlama oranınız hem de anlama kabiliyetiniz artacaktır.

Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı okuma kendinizi zorlayarak anlaşılmayan kelimeler telaffuz ederEk okumak demek değildir. Zira bunun ne size ne de başkasına faydası olabilir. Hızlı okuma gözlerinizi daha aktif bir şekilde kullanarak okuma hızınızı artırmaktır. Gözlerinizin böyle bir yeteneği var iken neden kullanmayasınız?

Hızlı Okumanın Faydaları

Hızlı okuma yöntemleri sayesinde artık herhangi bir şeyi zaman sıkıntısı sebebiyle okuyamamaktan muzdarip olmayacaksınız. Özellikle kendisinden kısa zamanda cilt cilt kitapların okunması istenen üniversite öğrencileri bu konuda oldukça rahat edeceklerdir.

Hızlı Okuma Eğitimi Süresi

Hızlı okuma eğitim süresi tamamen eğitim alan kişiye bağlı bir durumdur. Eğer kişinin okuma hızı ortalama üzerindeyse daha az ders alacaktır bunun tersine ortalamanın altında olan birisi de daha fazla ders almak durumunda olacaktır.

Hızlı Okuma Testleri

Hızlı okuma eğitimine başlamadan önce durumunuzu ölçmek için sizlere test yapılmaktadır. Çünkü bu eğitimin temel amacı sadece okumayı hızlandırmak değil aynı zamanda da anlama oranını artırmaktır. Bu sebeple ilk girdiğiniz testte elde ettiğiniz sonuçlar not edilmektedir. Kurs sonunda ise elde ettiğiniz bu skorun en az iki katına ulaşmanız hedeflenmektedir ki bu asgari düzeyde bir hedeftir. 3-4 kat daha fazla kelime okuyabilmek mümkün olmaktadır.

Hızlı Okumanın Önemi

Adeta bir hız çağında yaşadığımız şu dönemde insanlar arasından sıyrılabilmek için farklı özelliklerimiz olması gerekmektedir. Gerek iş dünyasında gerekse de öğrencilik hayatında bizleri birçok sınav beklemektedir. Bu sınavlar bilgi düzeyinizi ölçse de bunun yanı sıra zamanı kullanabilme becerinizi de ölçmektedir. İşte hızlı okuma sayesinde hem sınavlara çalışma aşamasında daha rahat edecek hem de sınav anında bolca zaman artırabileceksiniz. İşte bu sayede de kariyer hedeflemenizde basamakları hızlı bir şekilde tırmanmanız oldukça kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir