Etkin Hızlı Okuma

KONSANTRASYON, DİKKAT VE HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİYLE HERKES HIZLI OKUYABİLİR.

 • Kursumuzdaki ilk okuma hızınızı unutmayın!
  İlk günden okuma hızınız en az %50 artacak! %50 çok az; isterseniz bu yüzdeyi daha üstlere çıkarabiliriz. İlk okuma hızınızın 3- 4 katı hatta 5 katı hızlı okumaya ne dersiniz. Kursumuza başlayalım mı?Anlama Kapasiteniz Okuma hızınıza bağlı olarak anlama hızınızın da arttığını göreceksiniz. Okuduğunuz metinlerle ilgili detay sorularına verdiğiniz cevaplarla bunu size ispat edeceğiz. Dikkat ve konsantrasyonunuzun da artacağını hatırlatmak isteriz.

  ETKİN HIZLI OKUMA VE SINAV TEKNİKLERİ KURSU PROGRAM İÇERİĞİ

  Hızlı okuma dikkatin ve anlama gücünün çok yüksek olduğu, zihnin son derece elâstik bulunduğu büyük disiplin isteyen anlayarak bir okuma şeklidir. Yani hızlı okuma, çok hızlı ve net görme biçimidir. Gözlerimizin, görme konusunda eğitimli olmasını sağlamaktır. Hızlı Okuma tekniği, çeşitli göz egzersizleri vasıtasıyla, gözün algılama kapasitesini ve duraklama esnasında gözün okuma alanını geliştirme temeline dayanmaktadır. Yani önce HIZLI VE NET GÖRMEYİ öğretebilmektir.

  Ahmet Yaşar Zengin

  ETKİN HIZLI OKUMA VE SINAV TEKNİKLERİ

  Etkin hızlı okuma ve sınav teknikleri eğitimlerimize başlamadan önce kursiyerlerimizin okuma alışkanlıkları ile ilgili bir anket yapılır ardından da okuma hızla ölçülür. Daha sonra kursumuzla ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra aşağıdaki çalışmalar planlamalara göre yapılır.