Dakikada 10 Sayfa Okumak Hayal Değil!

Dakikada 10 Sayfa Okumak Hayal Değil!

Haftada bir kitap bitirmek sizin için yeterli mi? Günde birkaç sayfa okuyarak kendinizi geliştirebilir misiniz? Dünyada kitap, gazete ya da diğer metinlerini okuyarak bilgi edinmeye çalışan pek çok insan bulunuyor. Ancak birkaç sayfalık okumalar günümüzün bilgisini yakalamak için yeterli olmayabiliyor. Yeni bilgilerin üretildiği çağımızda birkaç sayfa kitap okuyarak ilerlemek ise mümkün değil. Daha fazla okumak için zamanınız yoksa ve okumak sizin içinde eğlenceli bir etkinlik değilse bu etkinliği hem hızlandıracak hem de eğlenceli hale getirecek programlara katılabilirsiniz.

Kişisel gelişiminize katkı sağlayacak hızlı okuma programları ile sizde kendiniz için bir şeyler yapabilirsiniz. Daha fazla okumanın kimseye zarar vermediği günümüzde sınavlarda ve hayatın hemen her alanında okumanın avantajlarını yaşayacaksınız. Hızlı okuma egzersizleri ile hem beyninizi hem gözlerinizi hem de hafızanızı başarılı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede okuduğunuzu her şeyi kolaylıkla kavrayabilir ve kısa sürede sonuca varabilirsiniz. Alanında uzman ve kendini geliştiren hızlı okuma eğitmenlerimiz ile birlikte uygulamalı bir şekilde hızlı okuma testi yaparak kendinizi her zaman daha da ilerletebilirsiniz.

Okudukça Gelişin, Başarın!

hızlı okuma kursları

Çocukluğumuzdan beri büyüklerimizden işittiğimiz öğütlerin birçoğu okumak üzerinedir. Herkes bizim okumamızı ve iyi yerlere gelmemizi ister. Buradaki okuma kelimesinden kasıt aslında rahat bir hayat elde edebilmek adına meslek sahibi olmak anlamında kullanılır. Her ne kadar meslek anlamında kullanılsa da okumak iyi yerlere gelmek de kişinin öğrencilik zamanlarında yapacağı okumalar ile olacaktır. Harfleri öğrendikten sonra başlayan okuma serüveni hayatın sonuna kadar devam etse bile öğrencilik yıllarında yapılan okumalar her zaman daha da öne çıkar. Öğrencilik dönemlerinde önem kazanan okumayı biraz daha geliştirerek hızlı okuma programı oluşturmak ise gençlerin hayatı boyunca gireceği sınavlarda başarılı olmalarını sağladığı gibi toplum içerisinde yer edinecekleri zaman zorlanmalarının da önüne geçecektir.

Eğitim hayatınızda sizde diğerlerinden farklı olmak ve bilgileri kısa sürede zihninize yazmak isterseniz kişisel gelişim kursları içerisinde bulunan hızlı okuma ve anlama teknikleri eğitimlerine başlayabilirsiniz. 1 dakika gibi bir süre içerisinde 10 sayfa okuyabilme kapasitesine sahip biri olarak sınav öncesinde diğer öğrencilerden daha fazla okuyabilme ve anlayabilme ayrıcalığını hızlı okuma egzersizleri ile elde edebilirsiniz. Ayrıca bilgili biri olduğunuz için girdiğiniz her ortamda dikkat çekerek akıl danışılan kişilerden biri olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızı doğru bir şekilde değerlendirmek istediğinize işinize en çok yarayacak özelliklerden olan hızlı okuma konusunda kendinizi geliştirmek istediğinizde dil okulumuzun kapısını çalabilirsiniz. Sürekli olarak kendini geliştiren eğitmenlerimiz ve okumanızda büyük aşamalar kaydedeceğiniz çalışmalar ile aradığınızı bulabileceksiniz.

Hafızanızı Güçlendiren Yöntemler!

Dil okulumuza geldiğinizde ilk olarak sizlere çeşitli hızlı okuma testi yapılacaktır. Bu testler ile ilk zamanlar okuduğunuz kelime aralığı ve süresi kaydedilecektir. Zaman içerisinde öğreneceğiniz yeni bilgiler ile okumanızın ne kadar değiştiğini görebilmeniz adına yapılan bu çalışmanın devamında ise en etkili eğitim yöntemlerini uygulamaya başlayacaksınız.

Dil okulumuza gelmeden önce hızlı okuma üzerine çeşitli kitaplar okumuş olabilirsiniz ya da bu alanda verilen seminerlerden yararlanmış olabilirsiniz. Ancak uygulama noktasında eksik kalındığı için bu tür yöntemlerin size istediğiniz sonucu vermede herhangi bir faydasının olmadığını görebilirsiniz. Bizler yaşayarak öğrenme metodunu uygulayarak sizlere hafıza geliştirme ve dikkat çalışmaları gibi uygulamalı yöntemler gösteriyoruz. Bu yöntemlerin bilgisini değil uygulamasını gösterdiğimizden dolayı kısa sürede hızlı okuma programı oluşturabiliyor ve ilk zamanlar okuduğunuz kelime sayısını kat be kat artırmaya başlıyoruz.

Okumak göz, beyin ve hafıza üçlüsü arasında yapılan bir eylem olduğundan dolayı her okuma çalışmasında bu üç çark kendi kendine dönmeye başlar. Sizler hızlı okumaya başladığınızda ise bu çark daha hızlı dönecektir. Gözleriniz daha hızlı bir tarama yapacak ve beyniniz daha yüksek verimle okuduklarını anlama yolunu seçecektir. Hafızanız ise daha fazla bilgiyi depolayarak zamanı geldiğinde size yeniden bu bilgileri sunabilecek olgunluğa ulaşacaktır. Okuma hızınızı artırmak adına dil okullarımızı tercih etmeniz halinde hafıza merkezi üzerine yapacağımız çalışmalar sayesinde hayatınızda başarıların kapısını aralayabilirsiniz.

Bireysel Çalışmalar İle Başarı!

Her birey bizim için önemlidir. Bu nedenle bütün öğrencilerden aynı başarıyı beklemek ya da aynı sonucu almaya çalışmak doğru değildir. Kimi öğrenciler hızlı okuma konusunda oldukça başarılı bir şekilde ilerlerken kimileri ise istenen başarıyı gösteremeyebilir. Bu konuda bireysel çalışmalar ile başarıyı yakalamak adına dikkat çalışmaları ve fotografik hafıza gibi pek çok yöntemi deniyoruz.

Dikkat çalışmaları ile okunacak olan metne bütün ilgiyi nasıl toplayacağınızı ve dikkatinizi başka yöne dağıtmadan nasıl o metni saniyeler içerisinde okuyacağınızı anlatarak okuma hızınızı yükseltiyoruz. Dikkat çalışmaları sadece okuma alanında değil hayatınızın diğer alanlarında da ihtiyacınız olacak bir konu olduğundan dolayı karşınıza çıkacak her konuda dikkatinizi başarılı bir şekilde toplayabiliyorsunuz. Odaklanamama sorunu ve ya dikkat eksikliği gibi sorunları da bu yöntem ile aşabiliyorsunuz.

Fotografik hafıza yöntemi sayesinde karşınıza çıkacak olan metni beyninize kazıyabilir ve duyduklarınızla gördüklerinizi birleştirme işlemini aynı anda yapabilirsiniz. Bu çalışma ile yaratıcı düşünme yeteneğiniz ve olaylara çözüm bulma yetiniz daha da artacaktır. Özellikle yeni bir dili öğrenirken öğrendiğiniz kelimelerin anlamlarını kolay kolay unutmayacak ve kısa sürede her alanda bu teknikleri kullanabileceksiniz.

Hızlı Okurken Nasıl Anlayacağız?

Hem hızlı okuyup hem de nasıl anlayacağını düşünenler için beynin bütün alanlarının eşit şekilde çalışmasını sağlayacak yöntemler denenmektedir. Sağ ve sol lobun aynı anda çalışmasını sağlayan hızlı okuma teknikleri ile sizde okuduğunuzu anlamaya başlayacaksınız. Hızlı okuma çalışmalarında yanlış okumalar yapmaktan korkanlar için düzenli olarak yapılacak olan uygulamalar sayesinde hatalar sıfıra indirilecektir. Sizde tembel bir beyine ve zayıf bir hafızaya sahip olmak yerine zehir gibi çalışan bir beyine ve güçlü bir hafızaya sahip olmak istiyorsanız hızlı okuma egzersizleri yapabilirsiniz.

Hızlı okuma ve anlama teknikleri ile hayatınızın her alanında kendinizi doğru bir şekilde ifade edebilecek ve sosyal yaşantınızdan iş yaşantınıza kadar her alanda başarıyı yakalayabileceksiniz. Okuma metinleri üzerinden farklı okumalar yapabileceğiniz hızlı okuma testi ile sizde hızınızı ölçebilirsiniz. Uygun fiyatlı ödeme seçenekleri ile maddi açıdan da rahat edeceğiniz kurslarımızla hayatınızın her alanını değiştirebilirsiniz. Uzman kadromuz ile yeniliklerden haberdar olabileceğiniz gibi kısa sürede hızlı okumanın ayrıcalıklarını da yaşayabilirsiniz.
Herkesten daha hızlı okuma, daha hızlı düşünmek ve daha hızlı üretmek gibi pek çok güzelliği yaşamak için acele edin. Kitapların gizemli dünyasına katılabileceğiniz ve sorunsuz bir şekilde okuyarak düşünce dünyanızı geliştirebileceğiniz kursumuz ile hayatı bir adım önde yaşayacaksınız. Bilgili biri olarak çevrenizde kabul görmek istiyor ve okumanın faydalarına inanıyorsanız sizleri de adresimize bekliyoruz. Okumanın verdiği avantajları yaşarken hızlı okuma anlamında size en iyi eğitimi sunacak olan dil okulumuzdan eğitim almanın güzelliklerini de yaşayacaksınız. Okudukça gelişecek, başaracak ve kazanımlarınız giderek artacak. Daha fazla bilgi edinebileceğiniz dünyada hız çağını yaşamak için hızlı okumaya başlayın ve geride kalmayın. Hızlı okuma programı oluşturmaya sizleri de bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir